Egyik életidegen baromságot a másik után mondta a héten a vámpírkormány feje.
Orbán Viktornak több olyan megnyilatkozása is volt a héten, ami arról tanúskodik, hogy valójában fogalma sincs, mi folyik az országban az ő nem is olyan kicsiny, de a valóságtól mindenképp elzárt világán kívül.
Volna tippünk amúgy, milyen módon lehetne a világa még elzártabb, de az neki nem tetszene.
Eheti első aranyköpéseit akkor kapta az arcába az ország, amikor a héten részt vett a Mindent a magyar vidék jövőjéért című könyv bemutatóján. Először az az örökbecsű gondolat került a sajtóba az ott elhangzottakból, mely szerint
A magyar férfiember archetípusa a gazda
Mondta ezt az az Orbán, aki szinte semmit se dolgozott az életében a politikán kívül, csak a földek lenyúlásában és mások kiforgatásában jeleskedett.
Később nyilvánosságra került a beszéd teljes szövege is, aminek egy másik részén aztán a XVIII. századi kisbirtokos romantikus képétől megérkezett ő is a XXI. század Magyarországára.
Már, ahogy azt ő elképzeli.
Azt bírta ugyanis közölni a hallgatóságával - és ezt tényleg nem tudjuk hova tenni a mai magyar valóság ismeretében - , hogy
Nem vagyunk messze attól, hogy azt tudjuk mondani, hogy ma egy magyar faluban ugyanolyan minőségű életet lehet élni, mint a fővárosban
Komolyan ez látszik a Karmelita Kolostor erkélyéről vagy a hatvanpusztai luxusbirtok udvaráról? Vagy a Pancho Aréna VIP-páholyából nézelődve tűnik így szotyiköpködés közben?
Utóbbi egyébként lehetséges. Egy Facebook-on terjedő mém erre rá is mutat, kicsit máshova helyezve a hangsúlyt a mondaton belül, hogy helyes legyen:
És még csak ezután jött a szokásos pénteki rádióinterjú, aminek kapcsán tényleg nehéz eldönteni, hogy neki mentek el otthonról, vagy ő néz hülyének mindenki mást.
Ha összemérjük a magyar jogállamiságot a német jogállamisággal, akkor lehet mi kerülünk ki győztesen
– jelentette ki Orbán, és kibírta röhögés nélkül.
Persze az is lehet, hogy ő ezt komolyan el is hiszi.
Lehet, hogy csak szimplán nem hajlandó tudomást venni a valóságról. De az talán még rosszabb. mintha cinikusan a szemünkbe nevetne.
Elvégre a NER az ő személyére épül, az ő döntéseitől függ szinte minden. Sajnos szó szerint.