A Budapesti Gazdasági Egyetem épületeiben az irodákat és a tantermeket 18-20 fok közé fűtik majd fel, míg a közlekedőkben, a mellékhelyiségekben és az összes többi helyiségben 18 fok lesz - erről tájékoztatták a hallgatókat.
Az online oktatás miatt (a BGE levelezős hallgatóinak egy része még mindig online tanul) nem használt tantermekben, munkaidőn kívül pedig az összes oktatási épületben 15 fok lesz, ezt a hőmérsékletet azonban az oktatás és a munkaidő kezdetére 18-20 fok közé emelni - kapták a tájékoztatást hétfő reggel a hallgatók.
A körlevél szerint a sportolásra használt termek hőmérsékletét szintén 18 fokra állítják majd be - tudta meg az Eduline. Az egyetem mosdóiban elzárják a meleg vizet – ahogy fogalmaznak:
a WC, mosdó helyiségekben a használati melegvíz szolgáltatás megszűnik
A kollégiumokban annyi korlátozás lesz, hogy az ottani zuhanyzókban is 38 fokra állítják be a meleg vizet. Ahogy arról az Infostarton már beszámoltunk a Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciájának kommunikációs vezetője szerint az egyetem előadótermében előírt 18 fok nem "elképesztően tragikus dolog" az oktatás minőségére nézve, de ebben a hőmérsékletben aludni, élni "az azért kicsit túlzásnak tűnik".
Ne a rászoruló hallgatók lakhatásán spóroljon a kormány!
A Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciája rgaszkodik ahhoz, hogy a kollégiumok ne zárjanak be az egyetemek téli szünete alatt, és a kollégiumi épületekre ne vonatkozzon a 18 fokos szabály.
Egyre nehezebb helyzetben vannak az alapítványi fenntartásba került felsőoktatási intézmények
Sorra érkeznek a jelzések az egyetemi vezetőktől, akik segítséget kérnek az állami költségvetéstől, mert önállóan nem tudják megoldani a mostani helyzetet. A Pécsi Tudományegyetem már augusztus végén jelezte, hogy a többletkiadása eléri majd a 10 milliárd forintot. Hiller István számításai szerint a felsőoktatásban a többletkiadás legalább 50 milliárd forint lesz, amit az intézmények önállóan nem tudnak majd kigazdálkodni.
Az elszabadult energiaárak nem kímélik a felsőoktatást sem
Kormányzati intézkedéseket követel a Felsőoktatási Dolgozók Szakszervezete a "szénszünet" elkerülésére az egyetemeken.