Orbánék azért loptak át több ezer milliárdot alapítványokba, hogy a vereség után is maguknak tarthassák meg a hatalmat.
Nagyon úgy néz ki, hogy Orbán Viktor és bandája beárazta a 2022-es választási vereséget. A fideszes terv az, hogy hiába veszítenek a választáson, pénzügyi utánpótlásuk akkor is legyen, vagyis valamilyen formában mégis megtarthassák a hatalmat.
Hatalomátmentés, vagyonkimentés, árnyékállam
Orbán Viktor most azt csinálja, hogy létrehoz egy párhuzamosan működő államot ezeknek az alapítványoknak az útján, és ezzel az árnyékállammal folytatja ellenzékben is a lopást, és persze akadályozná a demokratikusan megválasztott új kormány munkáját. Úgy tűnik, ez a mesterterv arra az egyre elkerülhetetlenebbnek látszó vereség esetére.
Orbán vereségre készül
Nincsen már komolyan vehető kutató, aki nem azt mondja, hogy az ellenzék nagyon meg fogja szorongatni a Fidesz-KDNP szövetségét. A hatpárti ellenzéki összefogás szinte biztosan többséget fog szerezni listán, egy erős kampánnyal pedig könnyen elképzelhető, hogy az egyéni mandátumok többségét is megszerzik. Ezért kell most kiszervezni a közvagyont és bebetonozni a csicskákat, ezért kellett Polt Péter mellett a legfőbb bírói székbe is egy fideszes embert rakni, ezért kellett a szintén fideszes Péterfalvi Attilát 2030-ig kinevezni.
Mi történt pontosan?
- A parlament fideszes többsége kedden megszavazta, hogy alapítványi fenntartás alá kerül a magyar felsőoktatás 70 százaléka és több ezermilliárd forintnyi közvagyon.
- Egy kis kaliberű fideszes országgyűlési képviselő, Hubay György, nem bírta magában tartani az igazságot, és leírta közösségi oldalán, miért volt szükség a lopásra: "Sok esetben a Fidesz-KDNP kormány által visszaszerzett nemzeti vagyon egy részét az alapítványi gazdálkodásba adtuk, hogy már soha ne lehessen idegeneké."
- Világos, hogy az idegenek alatt az ellenzéki összefogásra gondol a szerencsétlen, tehát alapnak tekinti annak győzelmét.
Ellenzék: egyértelmű, hogy a Fidesz a választási vereségre készül
Jakab Péter, a Jobbik elnöke: a Fidesz ma megszavazta, hogy a még megmaradt állami vagyont szépen át lehessen pakolni fideszes alapítványokba. Privatizálnak a fiúk. Lopnak. De ne aggódjatok, ez valójában csak egyet jelent: "Készülnek a bukásra. Mi pedig a kormányváltásra! Arra, hogy visszavegyük tőlük mindazt, amiről most azt hiszik, zsebre tették. Ha a lopást meg lehet jogászkodni, a lopott vagyon visszavételét is meg lehet" - írta a Jobbik elnöke.
Arató Gergely, a Demokratikus Koalíció parlamenti képviselője szerint Orbán és bűnbandája érzi a vesztét, ezért most állampárti maffiából igyekeznek átalakulni hagyományos maffiává, hogy a 2022-es kormánybuktatás után is benne maradjanak a nagy bizniszben. Hozzátette: "Bűn nem marad büntetlenül, az elkövetőket számon fogjuk kérni. A köz vagyonát, az ország vagyonát, a nép vagyonát, az ország jövőjét pedig vissza fogjuk szerezni!"
Fekete-Győr András, a Momentum elnöke szerint "Orbán Viktor tudja, hogy 2022-ben távozik a Karmelita kolostorból. Vereségre készül, ezt pedig már most sem képes méltósággal viselni: a koronavírus-járvány harmadik hullámának közepén azzal foglalkozik, hogy a közvagyon minél nagyobb részét utalja ki a saját holdudvarának. A Fidesz egyszerűen feláldozza a magyar állam működőképességét, hogy egy olyan párhuzamos államot építsen ki magának, amelyet Orbán Viktor lekötelezettjei működtetnek. Ezek után tényleg bármilyen szektort ki lehet szervezni fideszes „alapítványokba” - írta a Momentum elnöke.
Dobrev Klára, a DK európai parlamenti képviselője szerint : Orbánék egy gombnyomással elképesztő mennyiségű állami vagyont mentettek át fideszes alapítványokba. A fideszes kevesek viszik az iskolai épületeket, kollégiumokat, apartmanokat. Gyermekeink jövőjét. Mindent, ami mozdítható. De most már nem elégszenek meg ennyivel. Mert készülnek a vereségre. De mi is készülünk. Arra, hogy visszaadjuk nektek azt, amit elloptak tőletek - írta a DK európai parlamenti képviselője.
Szél Bernadett úgy látja, nemcsak pénzt és vagyontárgyakat, hanem a fiatalok jövőjét is ellophatták a keddi szavazással - írta meg a hvg.hu. Egy párhuzamos államot akar kiépíteni Orbán Viktor. A bukásra készül a Fidesz, és amit most látunk, az hatalomátmentési kísérlet. Szél úgy véli, a kormány azt akarja, hogy hozzá legyenek lojálisak azok, akik a kiszervezett intézményekben székelnek.
Az ellenzéki pártok képviselői közös sajtótájékoztatót tartottak Budapesten a Kossuth téren. Burány Sándor MSZP-Párbeszéd politikusa elmondta, hogy a Fidesz a vesztét érzi a jövő évi választások közeledtével, ebben igaza van. Az ellenzék 2022-es választási győzelme után ez a vagyon visszakerül a magyar nemzethez. A Fidesz a maga szempontjából menti, ami menthető, ebből a szempontból nincs igaza. Ez több, mint aljas - mondta Burány Sándor.
A választás tétje óriási: kétharmaddal kell megverni a Fideszt ahhoz, hogy a rengeteg kijátszott vagyon mellett az Orbán Viktor által most megalapozott árnyékállamot fel lehessen számolni még azelőtt, hogy igazán működni kezdene.
A fideszesek kedden hazavitték a családi ezüstöt
Óriási közvagyon ellenőrzését szervezték ki alapítványokba.
Hogyan vegyük vissza a most elrabolt állami vagyont?
Az állami vagyon ezermilliárdjait adta ma a kormány fideszes gittegyleteknek. Ezek a csicskák kezelhetik Orbánék érdekei szerint a kijátszott közvagyont, még kormányváltás esetén is. De van remény, hogy az új kormány eltörölheti majd az alapítványokat.
Sötét nap a mai: Orbánék most rabolják el az ország vagyonát
A Fidesz éppen most szavaztatta meg az országgyűléssel az állami vagyon elrablását. A NER-droidok az Orbánék által kreált alapítványoknak adták azokat az állami tulajdonú épületeket és más vagyonelemeket, amelyek máig közvagyonnak számítottak.
Állami vagyonból épít saját királyságot Orbán
A Fidesz-kormány a magyar állami vagyon eltüntetésével van elfoglalva, miközben félelemben él az ország a koronavírus-járvány miatt. Orbánék felpörgetik a lopást a 2022-es választásokig.
Mellár rávilágított: Alkotmánymódosítás kell majd, hogy helyrehozzuk Orbán bűneit
Mellár Tamás szerint az modellváltás lényege, hogy a minisztérium se tudjon hozzáférni az addig az alapítványnak folyósított pénzekhez. Ezt csak alkotmánymódosítással, vagy új alkotmánnyal lehet "visszacsinálni".