A kórházi csúcsszerv állítólag nem tudja, hogy az igazolt COVID-fertőzöttek, a kórházban ápoltak és az elhunytak hány százaléka kapott oltást, és köztük hányan vannak az egy, illetve a két vakcinával beoltottak - jelentette ki Szél Bernadett országgyűlési képviselő, az összefogás jelöltje Pest megyei 2-es számú országgyűlési választókerületében.
Szél Bernadett szerkesztőségünkhöz eljuttatott közleményében újabb eltitkolt adat tárt fel a járványról.
Mint írta, a kórházi csúcsszerv állítólag nem tudja, hogy az igazolt COVID-fertőzöttek, a kórházban ápoltak és az elhunytak hány százaléka kapott oltást, és köztük hányan vannak az egy, illetve a két vakcinával beoltottak. Szél Bernadett hozzátette: Az Országos Kórházi Főigazgatóság 45 napos hosszabbítás után közölte, hogy "a kért formában nem tartja nyilván az adatokat, ezért nem minősül adatkezelőnek."
És ez még nem minden!
A hosszabbítást éppen azzal indokolták, hogy kiemelt szerepük van a járvánnyal kapcsolatos feladatok ellátásában, mint amilyen "a kórházakkal való folyamatos kapcsolat fenntartása, a járvány kezelését elősegítő, rendszeres adatszolgáltatások". Magyarul a kórházi adatok gyűjtését és rendszeres adatszolgáltatást végző szervnek fogalma sincs arról, hogy a kórházban ápolt koronavírusos betegek hány százaléka van beoltva.
Mennyire hihető ez?! - tette fel a nagyon is jogos kérdést Szél Bernadett.
Arról nem is beszélve, hogy korábban egy adatkérésre részletes adatokat küldtek arról, hogy az első, illetve a második oltás után milyen volt a fertőzöttek, kórházban ápoltak és az elhunytak aránya, méghozzá az egyes oltások szerinti bontásban.
"Ha megvannak az adataik a beoltottak fertőzöttségi, kórházi és halálozási arányairól, akkor hogyhogy nincsenek meg az adataik a fertőzöttek, kórházban ápoltak és elhunytak beoltottságáról?"
Szél Bernadett az adatvédelmi hatósághoz fordul. A kormánynak pedig azt üzeni, az átláthatóság és a járvánnyal kapcsolatos alapvető adatok kiadása nem veszélyezteti, hanem éppen segíti a védekezést.