Rengeteg pénzt felemészt, a megvalósulása a jövő homályába vész, de legalább a határ menti romániai vállalatok jól járhatnak beszállítóként.
2018-ban döntött úgy a BMW, hogy gyárat épít Debrecenben, az állam pedig nem kevés támogatással járul hozzá a projekthez. A járvány miatt csúszik a projekt befejezése, szakértők szerint leghamarabb 2024-ben indulhat be a termelés.
A határhoz közeli BMW-gyárban elektromos járműveket fognak gyártani, ami nagy lehetőséget rejt a romániai beszállítók számára is – derül ki a Maszol cikkéből.
„Ha megnézzük a BMW beszerzéseinek éves volumenét, akkor 40 milliárd euró értékű alkatrészről beszélünk, s 20 milliárd eurónyi közvetett beszerzésről. Az alkatrészek harmada Németországból származik, egyharmada más európai országokból, s itt Kelet-Európának jelentős a részesedése, a fennmaradó egyharmad pedig Amerikából és Ázsiából. A debreceni üzemnek köszönhetően növelni fogjuk a kelet-európai beszerzéseket: vonzó számunkra az ottani munkaerő, s számos beszállítónk már jelen van a térségben” – nyilatkozta Andreas Wendt, a BMW igazgatótanácsi tagja a Ziarul Financiar gazdasági napilapnak.
A cikk szerint a német nagyvállalatnak 150 romániai beszállítója van, Szlovákiában pedig kb. 75. Főleg ez a két ország jöhet szóba beszállítóként a debreceni BMW-üzem kapcsán.
A BMW egyik legnagyobb romániai beszállítója a Continental, pontosabban annak a temesvári üzeme, de jó eséllyel száll be az új megrendelésekért folyó versenybe az IWIS nagyváradi gyára is. Ez utóbbi több német autógyártónak dolgozik, köztük a BMW-nek és a Mercedes-Benznek.
Dobrev: Nem fogjuk leállítani a BMW-gyár építését!
Ócska hazugságokkal riogatnak a fideszesek, mert valójában nekik van félnivalójuk. A DK kőkeményen ki fogja vizsgálni a Debrecen melletti értékes termőföldek kijátszását – ígéri Dobrev Klára.
A magasabb bérek miatt egyre több magyar dolgozik Romániában
Bezzeg nyugaton szoktuk mondani. Na Orbánéknak köszönhetően most már azt is mondhatjuk, hogy bezzeg keleten.
Csak Románia és Bulgária adja olcsóbban a munkásait, mint Magyarország
Az Eurostat legfrissebb adatai szerint Magyarországon az EU-s átlag harmada a bérköltség. Ezzel uniós szinten a harmadik legrosszabbak vagyunk.