Február 28-án a tanítási idő után budapesti vezető gimnáziumok hetven tanára és tanárszakos hallgatója gyűlt össze a Kálvin téren, hogy támogassák azokat a kollégáikat, akik polgári engedetlenséget folytatnak. (Telex)
Február 28-án a tanítási idő után budapesti vezető gimnáziumok hetven tanára és tanárszakos hallgatója gyűlt össze a Kálvin téren, hogy támogassák azokat a kollégáikat, akik polgári engedetlenséget folytatnak. A demonstráción a következő iskolák tanárai jelentek meg, jellemzően belvárosi, elit gimnáziumokról van szó: Budapest V. Kerületi Eötvös József Gimnázium, Budapest VIII. Kerületi Vörösmarty Mihály Gimnázium, ELTE Apáczai Csere János Gyakorló Gimnázium és Kollégium, ELTE Radnóti Miklós Gyakorló Általános Iskola és Gyakorló Gimnázium, Szent István Gimnázium, Veres Pálné Gimnázium, VII. Kerületi Madách Imre Gimnázium. Mint írták, közülük már többen vettek részt polgári engedetlenségben, de szeretnék, ha nem halkulna el ez az ügy, amiért kiállunk.
A hétfői akcióval a polgári engedetlenséget folytató kollégáik mellett álltak ki, és azok mellett is, akiknek valamiért nincs lehetősége erre. Hozzátették, hogy olyan változásokért küzdenek, amelyeknek fókuszában a ránk bízott gyerekek vannak, olyan körülményeket szeretnének, amelyek lehetővé teszik a gyermekekért dolgozók számára a szabad légkört és az elviselhető munkaterhelést és olyan munkabért szeretnének, ami nem okoz egzisztenciális kilátástalanságot. Ezek teljesülése szükséges ahhoz, hogy minden erőnkkel a diákokért és az ő jövőjükért dolgozhassunk – tették hozzá. Harmadik hete folytatódik már a polgári engedetlenség az iskolákban, a tanárok így fejezik ki tiltakozásukat a kormány február 11-én megjelent kormányrendelete ellen, ami lényegében ellehetetleníti a sztrájkjogukat.
Eddig több mint 110 iskolából csatlakoztak tanárok a megmozduláshoz, de volt diákok, szülők, civil szervezetek is kifejezték szolidaritásukat. A legfrissebb fejleményekről, illetve a hetek óta húzódó mozgalom hátteréről legutóbb bővebben ebben a cikkben írtunk.