Ezúttal Mátrafüred és Mátraháza közelében láttak medvét többen is.
A Kékes Online portál írt arról, hogy a héten egy gyakorlott túrázó számolt be szerencsésen végződött élményéről egy gyöngyösi közösségi csoportban.
Zoltán és neje az írás szerint több évtizede természetjárók. Mint fogalmaz, beszámolójának célja nem a rémületkeltés, hanem szavai szerint az információval mindenkinek esélyt szeretne adni, hogy egy ilyen váratlan találkozásra is fel tudjon készülni. Hangsúlyozta, ezen a vidéken régóta nem élünk együtt medvével, így a velük szemben tanúsított viselkedés tanulni kell.
A beszámolóhoz érkezett hozzászólások szerint gombaszedők Mátraháza közelében is találkoztak medvével.
Másnapra már bizonyíték is akadt. Egy mátrai vadászház közelében az Egererdő Zrt. hivatásos vadásza medvenyomot talált, a Bükki Nemzeti Park Igazgatóság (BNPI) munkatársai pedig ellenőrizték azt.
Bebizonyosodott, hogy valóban medve hagyott nyomot maga után a sáros talajon.
A szomszédos Szlovákiában mintegy 1200 medve él. Valószínűleg a Mátra medvéje is onnan érkezhetett. A barnamedvék képesek akár néhány hét alatt több száz km-t is megtenni.
Az utóbbi hónapokban megszaporodtak a környéken a medveészlelések.
Már áprilisban észleltek egy kóborló medvecsaládot a Mátrában. Június végén a Nógrád megyei Érsekvadkert határában fotóztak le egy nagyvadat, néhány nappal később pedig az Érsekvadkerthez közeli Bercelen találtak medvenyomokat. Alig egy hónapja pedig a petőfibányai temetőnél akadt össze két sportoló egy medvével.